NBA, vijon lufta me Trump, James: Nuk do të na shohë më? NBA do të vazhdojë edhe pa të…

Ashtu sic ishte parashikuar, gjesti i gjunjëzimit në ekzekutimin e himnit të lojtarëve dhe trajnerëve të NBA(me pak përjashtime), nuk është pritur aspak mirë nga presidenti amerikan Donald Trump. ‘E konsiderova një gjest të turpshëm-tha kreu i Shtëpisë së Bardhë-dhe nuk kam ndërmend ta pranoij. Reagimi im, jam i sigurt edhe si i shumë të

Vazhdoni leximin →

Gafa e Trump; Uron Kansasin e gabuar pas Super Bowl

Cdokush mund të bëjë një gabim në mënyrë instiktive, por kur bëht fjalë për presidentin e SHBA, ky gabim bëhet lajm dhe përfundon në internet. Është ky rasti I Donald Trump teksa bëri urimin e tij për skuadrën kampione të National Football League, Kansas City Chiefs teksa ngatërroi qytetin me shtetin Kansasin Në një postim

Vazhdoni leximin →

‘Medalja e Lirisë’; Donald Trump nderon Tajger Uds

Njeriu më i pushtetshëm në botë nderon golfistin më të fortë në botë në 25 vitet e fundit. Presidenti i SHBA, Donald Trump i dorëzoi Tajger Uds Medaljen e Lirisë që është vlerësimi më i lartë civil i SHBA ‘Ndryshoi historinë e golfit për të luftuar me dëmtimet dhe për t’u kthyer në majat më

Vazhdoni leximin →