Teuta ngec me Skënderbeun, Vllaznia “e fituara” e bojkotit!

Parashikimet ishin ndryshe, veçse realitetin e tregoi fusha, të paktën për atë që u pa. Skënderbeu arriti ta mbante në barazim 1-1 Teutën në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, ndonëse vendasit ishin favoritë për fitoren dhe korçarët tashmë një skuadër mjaft “rinore”. Gjithsesi, ish-kampionët ia dolën të merrnin pikën edhe pse shumë lojtarë janë larguar

Vazhdoni leximin →

E fitoi apo ia dhanë Teutës Kupën e Shqipërisë, në finale ndaj Tiranës?!

Sot ka ende disa akuza “lart e poshtë”, ndërsa në skenë është luajtur “filmi” me titullin “E merituar”. Nëser raportojmë në mënyrë konvencionale, pra pa futur “hundët aty ku nuk duhet”, duhet të shkruajmë: Teuta fitoi Kupën e Shqipërisë pasi mundi 2-0 Tiranën kampione në “Arenën Air Albania:”, dhe festoi siç duhet 100-vjetorin e themelimit,

Vazhdoni leximin →