Tenis, karriera e Wozniackit mbyllet mes lotësh

Karriera e shkëlqyer tenistike e Caroline Wozniackit u mbyll mes lotësh në turneun e parë Grand Slam të vitit, Australian Open, pas humbjes së pësuar prej saj në raundin e tretë nga tuniziania Ons Jabeur. Wozniackli që e kishte bërë të ditur që në dhjetor vendimin e saj për të varur raketën në gozhdë teksa

Vazhdoni leximin →

Ajër I rëndë; ndërpriten kualifikueset e Australian Open

Po ndodh ajo për të cilën të gjithë kishin frikë.  Zjarret në Australi po prekin edhe Australian Open. Ditën e hënë për shkak të ajrit të rënduar nga tymi dhe mjegulla e krijuar nga flakët kanë bërë  që të ndërpriten përkohësisht sfidat kualifikuese të turneut të parë Grand Slam, për të nisur sërish këtë të

Vazhdoni leximin →

Tenis, Nadal mbreti I botës për vitin 2019

Rafael Nadal e mbyll vitin 2019 në krye të klasifikimit të ATP dhe e përshëndet atë si numri 1 I botës për herë të pesrë në karrierën e tij, 2008, 2010, 2013, 2017 dhe 2019. Menjëherë pas tij janë Novak Xhokovic dhe Roxher Federer, ndërkohë që për femra mbretëresha ëshgtë Ashli Barti Në të vërtetë

Vazhdoni leximin →

Meksika në delir; 42 mijë persona ndoqën Federer-Zverev

Mbi 40 mijë persona ndoqën  një ndeshje ekzibicioni në Meksiko mes Roxher Federer dhe Aleksander Zverev. Në fakt shifrat zyrtare të organizatorëve flasin për një numër prej 42517 personash që shkuan posacëriusht në Plaza de Toros për të parë zviceranin që të mundë gjermanin me rezultatin 2-1 me sete 6-3;4-6;6-2. ‘Jeni një publik I pabesueshëm,

Vazhdoni leximin →