Anjeli rekord …e ka marrë 28 herë në telefon Ronaldon!

Njeriu nr.1 i Juventusit, Andrea Anjeli, arriti që ta bindë Kristiano Ronaldon që të vijë në radhët e klubit të tij torinez, vetëm sepse ai u tregua këmbëngulës dhe gjeti momentin e duhur. Juventusi dhe Reali i Madridit zhvilluan një duel kontraversal në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, por, pikërisht, ky duel e ndimoi Anjelin

Vazhdoni leximin →

“Vëllai i madh” Putin, ndërpret konferencën e Çerçesovit

“Këtu në Rusi ka shumë kisha, dhe kjo do të thotë prapambetje”, ishin fjalët e Napoleon Bonapartit (sipas Tolstoit), ndërsa niste luftën e madhe në Lindje. Nuk mund të themi se patjetër Napoleoni kishte të drejtë, por gjithsesi nuk mund të mohojmë se në Rusi autoriteti i “më të madhit” është gjithnjë i rëndësishëm. Presidenti

Vazhdoni leximin →