Përse dështoi transferimi i Mario Manxhukiçit te Mançester Junajtidi?

Në Premier Ligë në ditët e fundit të sezonit të transferimeve mbizotëron një rrëmujë e vërtetë dhe të gjithë klubet përpiqen të realizojnë objektivat e përcaktuar. Junajtidi nisi bisedimet me Juventusin për Mario Manxhukiçin, por duket se këto bisedime prodhuan “asgjë”, ndërkohë që të dy klubet nuk u morën vetsh dhe vetë Manxhukiçi nuk arriti

Vazhdoni leximin →

Manxhukiçi s’pret mëshirë nga Sarri…rrugës për te Junajtidi?

Ka shumë mundësi që sulmuesi i Juventusit, Mario Manxhukiç, deri në fund të këtij sezoni transferimesh, të shpërngulet në “Old Trafford”. Fillimisht, futbollisti kroat 33-vjeçar priti që të përfshihej në marrëveshjen që do të sillte te Juvja sulmuesin Romelu Lukaku dhe ai do të përfundonte në klubin e “djajve të kuq” në “paketë” me Paulo

Vazhdoni leximin →