Uzuni, sulmuesi më i mirë i Ligës së Dytë Spanjolle, i treti lojtar më i mirë!

Sulmuesi i Granadës e ka merituar këtë vlerësim nga mediat iberike, të cilat i janë referuar asaj që cilësohet si “inteligjenca artificial”. Myrto Uzuni jo më kot është Këpuca e Artë virtuale e Ligës së Dytë spanjolle me 19 gola dhe me diferencë me ndjekësit. Ai është lojtari më i mirë ofensiv i kësaj lige, ndërsa në renditjen totale të futbollistëve mban vendin e tretë pas portierit të Burgosit, Karo, dhe portierit të Alaveshit, Luis Rioha.

Sfidanti.al