Uzuni në shënjestrën e Panathinaikos

Drejtuesit e Panathinaikos janë në kërkim të përforcimeve për sulmin dhe mediat greke shkruajnë se një nga lojtarët që po ndjekin është edhe anësori shqiptar 29-vjeçar, Myrto Uzuni, i cili i përket Granadës. Kontrata e futbollistit skadon për dy vite, më 30 qershor 2026 dhe vitin e kaluar ai shënoi 11 gola në Primera Division. Interesimi

Vazhdoni leximin →

Uzuni nuk merr pjesë në testet te Granada

Një kategori më poshtë, Granada nuk ia doli të mbijetonte dhe luajti vetëm një sezon në La Liga. Tashmë, skuadra spanjolle po bëhet gati për sezonin e ri dhe dje lojtarët kanë zbarkuar në ambientet e klubit për të kryer ekzaminimet mjekësore përkatëse, të cilat bëhen një herë në vit. Nga të gjithë futbollistët, sipas

Vazhdoni leximin →

Uzuni mund të qëndrojë në La Liga

Sulmuesi shqiptar i Granadës, Myrto Uzuni ishte protagonist me skuadrën e tij në këtë sezon, teksa realizoi 11 gola në La Liga. Gjithsesi, skuadra e njohur nuk siguroi dot qëndrimin në elitë, teksa në edicionin tjetër do të luajë në La Liga 2. Sipas asaj që shkruajnë mediat spanjolle, Uzuni do të largohet nga Granada.

Vazhdoni leximin →

“Tendina e Akilit” streson Uzunin

Myrto Uzuni humbi dy ndeshjet miqësore të Kombëtares ndaj Kilit dhe Suedisë për shkak të një dëmtimi. Sulmuesi u kthye në Spanjë ku ka bërë edhe ekzaminimet e nevojshme, teksa dje klubi i Granadës ka bërë publik raportin mjekësor të lojtarit beratas. Është e konfirmuar se Uzuni vuan nga një dëmtim në tendinën e Akilit,

Vazhdoni leximin →