Ibiza, ‘Meka’ e pushimeve te te famshemve

Ibiza dhe Formentera jane vendet qe preferohen per pushime nga personat e famshem, sidomos sportistet. Cdo vere emra te njohur te disiplinave te ndryshme sportive, sidomos futbollit shkojne ne keto dy vende per t’u relaksuar dhe per te rifituar energjite per sezonin pasardhes. Leo Mesi, Rafael Nadal, Paris Hilton, Alesandra Ambrozio apo Horge Lorenco jane

Vazhdoni leximin →

Himnin kombëtar mos e mërmërit, por këndoje me zë të plotë!

Komiteti Organizator japonez i Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike që do të zhvillohën, më 2020 në Tokio, ka kërkuar që sportistët japonezë, në ceremonitë solemne, ta këndojnë himnin kombëtar me zë të plotë dhe jo ta mërmërisin atë nëpër dhëmbë. “Ai që nuk e këndon himnin, ashtu sikurse duhet, nuk e meriton që ta përfaqësojë vendin

Vazhdoni leximin →