Vettel lë pas të kaluarën; shet makinat e tij Ferrari

Ashtu sic ndodh mes dy të dashuruarve kur ndahen, edhe Sebastian Vettel zgjodhi të lërë pas të kaluarën, dmth Ferrarin. Piloti gjerman në fakt ka nxjerrë në shitje 5 makinat e tij të prodhuara nga kompania nga Maranello që ishin pjesë e koleksionit të tij. Lajmërimi u shfaq në rrjetet sociale të kompanisë së Tom

Vazhdoni leximin →

Shitja e Interit, Bc Partners, aleancë me Gianluca Vialli

Një subjekt i ri zbret në fushë si konsulent për ndryshimin e mundshëm të pronësisë të klubit zikaltër në tratativat mes Bc Partners dhe grupit Suning. Bëhet fjalë për kompaninë Tifosy Ltd, platforma britanike e croëfunding sporiv dhe të konsulencës për tema financiare të jashtëzakonshme të themeluar nga Fausto Zanetton, ish bankier në Morgan Stanley

Vazhdoni leximin →

Liverpool shet emrin e qendrës së tij stërvitore

Liverpool po kërkon të sigurojë të ardhura të rëndësishme në këtë kohë krize dhe e ka gjetur një mënyrë; shet emrin e qendrës së tij të re stërvitore në Kirkby  e cila tani do të quhet ‘AXA Training Centre’. Është kjo një lëvizje që vjen si pasojë e akordit që The Reds arriti me kompaninë

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Willimas shitet te investitorë amerikanë

Williams prej kohësh ishte vënë në kërkim të një pronari dhe më në fund e gjeti. Skuderia angleze e Formula 1 bëri të ditur se është blerë nga ‘Dorilton Capital’ një fond investimesh amerikane. Sipas burimeve të ndryshme Ëillimas u shit te investitorët nga SHBA për 152 milionë Euro dhe Claire Ëilliams presidentja e Ëilliams

Vazhdoni leximin →