Jo vetëm Messi, Barcelona merr burofax dhe nga Setien

Mbrëmjen e së martës, Barcelona mori burofaxin më të rëndësishëm të historisë së saj; atë të futbollistit emblemë të skuadrës, Lionel Messi që kërkonte largimin nga katalanasit duke drejtuar klauzolës së kontratës së tij për zgjidhjen e njëanshme të saj. Por në orët në vazhdim, klubi katalanas mori një tjetër burofax që nuk ka peshën

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Setien konfirmohet ne pankine per momentin

Quique Setien qendron te Barcelona per momentin. Lajmi behet i ditur nga e perditshmja spanjolle ‘El Mundo Deportivo’ sipas se ciles trajneri ka marre besimin e presidentit te klubit blaugrana Josep Maria Bartomeu pas nje takimi te gjate koke me koke te zhvilluar diten e premte. Pozitat e Setien u tronditen pas humbjes se pesuar

Vazhdoni leximin →

Kike Setien (domethënë Bartomeu) është i vetëm tek Barcelona!

Një foto domethënëse që mund të shkrepet sa herë që katalanasit kryejnë pushimin për të pirë ujë, në cep të fushës gjatë ndeshjeve. Trajneri i Barcelonës, Kike Setien, shpesh detyrohet t’ia delegojë ndihmësit të tij, Eder Sarabias, këshillat taktike për futbollistët. Shumë lojtarë e injorojnë kur ai flet, mjaft prej tyre pijnë ujë, kthejnë kokën

Vazhdoni leximin →