Gllazgou Rejnxhërs “mblidh rripat”, 50 tituj për Sëlltikun!

Nuk ka ndodhur asgjë e jashtëzakonshme, pasi është diçka e rëndomtë që Sëlltiku fiton titullin kampion në Skoci, gjithsesi një alarm është ngritur. Gllazgou Rejnxhërsi, rivali i madh i kryeqytetit, duhet të “zgjohet” sa më parë, pasi diferenca me klubin e “tërfilit” tashmë është zvogëluar rrezikshëm. Sëlltiku ka 50 tituj, bashkë me këtë që fitoi

Vazhdoni leximin →

Mbapen te Monako, cili do ta zëvendësojë? Selltiku i bie gjoksit

Largimi i futbollistit të ri të talentuar, Kilian Mbape, nga Monako është vetëm çështje kohe, kështu që ata që drejtojnë klubin “princëror”, kanë nisur që të kërkojnë një zëvendësues dhe “gishti” ka rënë mbi sulmuesin e Selltikut, Musa Dembele. Veç interesimit për këtë sulmues të ri francez, Monako është e interesuar që të sjellë në

Vazhdoni leximin →