Jo vetëm Ronaldo; ja rekordet që duhen thyer në futboll

Të shënosh 700 gola në karrierë është një arritje fenomenale, por për momentin nuk I mjafton Kristiano Ronaldos që të hyjë përfundimisht në histori. Pavarësisht këtij rezultati të jashtëzakonshëm, Ronaldo nuk është ende në podiumin e shënuesve më të mirë të të gjitha kohërave edhe pse është një objektiv mëse I arritshëm për të. Në

Vazhdoni leximin →

Juventusi i ka idetë të qarta për Ronaldon dhe … Interin!

Çdo klub i madh i bën planet që më parë, dhe në Torino pak a shumë e dinë se çfarë duan. Titulli kampion është synimi minimal, Championsi është maksimumi i ëndërruar, dhe për të duhen kampionë si Kristiano Ronaldo. Drejtuesi i lartë juventin, Paratiçi, garanton se portugezi do të qendrojë në stadiumin “Alianc” edhe sezonin

Vazhdoni leximin →

‘Dashuria është e verbër’; grafiti i famshëm i puthjes Messi-Ronaldo del në ankand

Grafiti I famshëm I puthjes mes Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos I realizuar nga artisti urban Tvboy(Salvatore Benintende’ dhe që titullohet ‘Dashuria është e verbër’ është në shitje pasi ka dalë në ankand. Këtë nismë e ka ndërmarrë  Shtëpia e Ankandeve ‘Escrapalia’ që ka vendosur 24 tetorin si afatin përfundimar për ata që janë të

Vazhdoni leximin →