Aston Martin kthehet në Formula 1; shkrirje me Racing Point

Aksionerët  e Aston Martin miratuan rikthimin në Botërorin e Formula 1 në 2021 të kësaj marke të njohur britanike të prodhimit të automjeteve. Lajmi u konfirmua nga skuadra aktuale Racing Point që do të shndërrohet në Aston Martin F1 Team. ‘Ditën e hënë në 30 mars, aksionerët e Aston Martin Lagonda miratuan një mbledhje fondi

Vazhdoni leximin →

Japonia mbetet pa Olimpike, por në maj kthehet futbolli

Për momentin është një hipotezë optimiste e diktuar nga shpresa. Por një ditë pas vendimit zyrtar për shtyrjen e Lojërave Olimpike të Tokios, dicka të bën përshtypje;Lega e Futbollit profesionist në Japoni bëri të ditur se kampionati I Divizionit të Parë do të rifillojë në 9 maj pas një periudhe pushimi prej më shumë se

Vazhdoni leximin →

Telenovela Neymar; braziliani pranë kthimit te Barcelona?

Neymar vazhdon të dëshirojë kthimin te Barcelona, sidomos tani që raportet me Drejtorin Sportiv të Paris Saint Germainit, Leonardo, janë në nivelin minimal. Kjo është ajo që theksohet te e përditshmja spanjolle ‘El Mundo Deportivo’ sipas së cilës, Neymar u përplas sërish me bashkëkombasin e tij, ashtu sikurse edhe verën e kaluar Gjithnjë sipas kësaj

Vazhdoni leximin →

Platini rikthehet në futboll; do të jetë këshilltar në FIFPro

Michel Platini rikthehet në botën e futbollit. ish presidenti i UEFA është bërë këshilltari personal i Phillipe Piat, president i Sindikatës Botërore të Futbollistëve që nga viti 2013. ‘Duke parë karizmën, aftësitë ndërpersonale, njohjet  dhe funksionet që ka mbuluar, ai është një person i rëndësishëm që do të dëgjohet në nivelet më të larta-tha Piat

Vazhdoni leximin →

Është zyrtare; Oliver Kahn kthehet te Bajerni I Mynihut

Oliver Kahn feston vitin e ri me kthimin te Bajerni I Mynihut si pjesëtar I bordit drejtues të klubit bavarez ku ai u aktivizua si futbollist në periudhën 1994-2008 dhe me të cilin fitoi 8 tituj në Bundesligë, Ligën e Kampioneve dhe Kupën Interkontinentale si dhe trofe të tjerë. Me pseudonimin ‘Titan’, ish portieri, tashmë

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Ibrahimovic te Milani: ‘IZ coming’

Ditën e enjte u fol për arritjen e akordit, ndërsa pasditen e së premtes erdhi edhe zyrtarizimi, Zlatan Ibrahimovic   është futbollisti I ri I Milanit. Vetë klubi kuqezi nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Tëitter komunikoi arritjen e akordit me sulmuesin suedez për të cilin ky është një rikthim në Milanello duke I uruar

Vazhdoni leximin →