Loja e mirë nuk të jep pikë, kombëtarja bie në FIFA pas Turqisë e Moldavisë!

Kombëtarja shqiptare ka humbur një pozicion në renditjen botërore të FIFA-s, pas publikimit të klasifikimit të muajit tetor. Skuadra e drejtuar nga trajneri Edi Reja zbriti në vendin e 65-të në botë, pas ndeshjeve ndaj Turqisë dhe Moldavisë në eleminatoret e Europianit. Kombëtarja u mund në Stamboll, pavarësisht lojës së mirë, ndërsa në Moldavi zhvilloi

Vazhdoni leximin →

Superligë e çmendur, 7 skuadrat e para 2 pikë diferencë pas fitores së Vllaznisë

Vllaznia arriti një fitore të papritur dhe shumë të rëndësishme në javën e 7-të të Superligës, duke triumfuar 2-1 në fushën e Kukësit. Ndeshja u luajt në “Elbasan Arena”, për shkak se stadiumi I Kukësit vazhdon rikonstruksionin, dhe skuadra shkodrane vazhdoi ecurinë e saj shumë të mirë, duke marë tri pikë të tjera. Braziliani Hygor

Vazhdoni leximin →

La Liga: Bilbao me 0 euro shpenzim, lë pas Realin e Barçën

Natyrisht, janë luajtur shumë pak ndeshje dhe përfundimet do të ishin të nxituara. Gjithsesi, bën përshtypje të thellë që Atletik Bilbao mban vendin e dytë në La Liga të Spanjës, duke mos pasur shpenzuar asnjë euro gjatë verës. Baskët bënë vetëm një lëvizje, duke marrë Ezkietën nga Barcelona me parametër zero, ndryshe nga gjigandët madrilenë

Vazhdoni leximin →

Messi kampion dhe në financa; sportisti më i paguar i vitit

Nga të gjithë sportistët e kësaj bote, Lionel Messi është sportisti që ka siguruar më shumë të ardhura në periudhën qershor 2018-qershor 2019. Kjo është ajo që publikon revista amerikane ‘Forbes’ që në të vërtetë është e specializuar në këtë pikë. Sipas kësaj reviste, Messi gjatë kësaj periudhe ka përfituar 112 milionë Euro(127 milionë Dollarë),

Vazhdoni leximin →