Futbollistë e trajnerë, ja më të paguarit në botë sipas ‘France Football’

Këtë të martë, ‘France Football’ do të publikojë raportib vjetor të futbollistëve dhe trajnerëve që përfitojnë më shumë, një klasifiim I cili prej vitesh dominohet nga Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Në fakt edhe këtë radhë këta 3 sulmues kanë pushtuar sërish podiumin e futbollistëve më të paguar. Revista franceze për të përpiluar këtë

Vazhdoni leximin →

PSG e Man. Siti, klubet më të fuqishëm financiarisht, sipas raportit!

Janë dy klube të etiketuar si spekullantë, si nga ata që duan ta blejnë suksesin e futbollit me para, veçse vlerësohen të fuqishëm nga specialistë të fushës. Paris SG dhe Mançester Siti janë dy klubet më të fuqishëm financiarisht në futbollin botëror, sipas një agjencie të quajtur “Sokëreks Futboll Fajnëns 100 Report” (Soccerex Football Finance

Vazhdoni leximin →

Loja e mirë nuk të jep pikë, kombëtarja bie në FIFA pas Turqisë e Moldavisë!

Kombëtarja shqiptare ka humbur një pozicion në renditjen botërore të FIFA-s, pas publikimit të klasifikimit të muajit tetor. Skuadra e drejtuar nga trajneri Edi Reja zbriti në vendin e 65-të në botë, pas ndeshjeve ndaj Turqisë dhe Moldavisë në eleminatoret e Europianit. Kombëtarja u mund në Stamboll, pavarësisht lojës së mirë, ndërsa në Moldavi zhvilloi

Vazhdoni leximin →

Superligë e çmendur, 7 skuadrat e para 2 pikë diferencë pas fitores së Vllaznisë

Vllaznia arriti një fitore të papritur dhe shumë të rëndësishme në javën e 7-të të Superligës, duke triumfuar 2-1 në fushën e Kukësit. Ndeshja u luajt në “Elbasan Arena”, për shkak se stadiumi I Kukësit vazhdon rikonstruksionin, dhe skuadra shkodrane vazhdoi ecurinë e saj shumë të mirë, duke marë tri pikë të tjera. Braziliani Hygor

Vazhdoni leximin →

La Liga: Bilbao me 0 euro shpenzim, lë pas Realin e Barçën

Natyrisht, janë luajtur shumë pak ndeshje dhe përfundimet do të ishin të nxituara. Gjithsesi, bën përshtypje të thellë që Atletik Bilbao mban vendin e dytë në La Liga të Spanjës, duke mos pasur shpenzuar asnjë euro gjatë verës. Baskët bënë vetëm një lëvizje, duke marrë Ezkietën nga Barcelona me parametër zero, ndryshe nga gjigandët madrilenë

Vazhdoni leximin →