E zbulon ‘Football Leaks’: Real Madrid ka pranuar 200 milionë Euro nga Ishujt Kajman

Real Madrid ka pranuar që fondi ‘Providence’ t’i paguante 200 milionë Euro që nga Ishujt Kajman duke ditur se rrezikonte të thyente ligjin. Ky është informacioni i zbuluar nga ‘Football Leaks’ dhe  publikuar nga ‘Der Spiegel’ dhe ‘InfoLibre’. Sipas këtij informacioni ishin dy kompani me seli në Ishujt Kajman dhe me zyra në një ndërtesë

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, bisedime me Arabinë Saudite për një sponsorizim prej 150 milionë Euro

Reali i Madridit ka nisur punën për sistemimin e llogarive financiare pasi pandemia coronavirus e ka vënë Los Blancos ashtu sikurse edhe shumë klube të tjerë në vështirësi të mëdha ekonomike. Një rrugë që drejtuesit e klubit merengues kanë gjetur për të përballuar këtë situatë është marrëveshja e sponsorizimit me Arabinë Saudite Sipas të përditshmes

Vazhdoni leximin →

‘Torturat’ e Real Madrid me dëmtimet shtohen; ndaj Getafes mund të jenë vetëm 12 futbollistë

Telashet nuk kanë të përfunduar për Realin e Madridit. Rezultatet dhe vendimet sportive po ndikojnë në rendimentin e skuadrës , por këtyre u shtohen edhe një problem tjetër, atë të problemeve fizike. Operacioni I kryer nga Sergio Ramos ditën e shtunë rezultoi një goditje e rëndë për trajnerin Zinedine Zidane që sheh se infermieria e

Vazhdoni leximin →