Real Madrid blindon Benzemanë, sulmuesi rinovon deri në 2022

Karim Benzema do të jetë futbollist I Realit të Madridit të paktën deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes spanjolle ‘Marca’, sulmuesi francez ka arritur marrëveshjen me Los Blancos për rinovimin e kontratës  që do të firmoset dhe do të zyrtarizohet vetëm në muajt e verës. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, kjo kontratë e francezit

Vazhdoni leximin →

Zidan ushtron presion te Real Madrid: Dua Pogbanë

Në zyrat e Realit të Madridit cdo ditë po dëgjohet një refren: ‘Dua Pogbanë, menjëherë ose në fund të sezonit’. Është ky një refren që po ‘këndohet’ shpesh nga trajneri I Los Blancos, Zinedine Zidane që këmbëngul në qëndrimin e tij për të sjellë francezin në Madrid duke qenë se gjatë muajve te verës dështoi.

Vazhdoni leximin →