Portugali, kampionati do të rinisë në 3 qershor

Edhe futbolli portugez bën hapa para në lidhje me rifilimin e aktiviteteve futbollistike. Kështu në 3 qershor do të rinisë kampionati i futbollit me Ligën portugeze që ka bërë të ditur edhe kalendarin e ndeshjeve të 9 nga 10 javët të mbetura në Primeira Liga, mbeten për t’u caktuar datat dhe kalendari i javës sëe

Vazhdoni leximin →

Vuelta e Spanjës, anulohen 2 etapa në Portugali

Për shkak të situatës së jashtëzakonshme të krijuar nga kriza e Covid-19 dhe për shkak të pamundësisë për të garantuar kushtet optimal të nevojshme për të zhvilluar eventin në terren, administratat e Portos, Matosinhos dhe Viseu në Portugali, në akord edhe me kompanitë organizatore, vendosën që të anulojnë etapat e Xhiros së Spanjës në ciklizëm

Vazhdoni leximin →

Masa financiare dhe në Portugali, Sporting ul pagat

Asistencë për thuajse të gjithë punonjësit dhe reduktim pagash me 40% për futbollistët. Këto janë masat e marra nga drejtuesit e Sportingut të Lisbonës në Portugali për të ndihmuar gjendjen e tij të brishtë financiare që është goditur nga pandemia coronavirus. Masa e pezullimit të përkohshëm apo reduktimit të orarit të punës prek 95% të

Vazhdoni leximin →

Karantinë dhe kritika, në Portugali, polemika për Ronaldon: Asnjë privilegj

Në Portugali kanë shpërthyer polemikat mbi idhullin sportiv të vendt; Cristiano Ronaldo. Stërvitja e personalizuar e sulmuesit të Juventusit të kryer në ditët e jkaluara në stadiumin e Madeirës ka sjellë reagime negative edhe në Lisbonë. Pas publikimit të lajmit të shoqëruar edhe me foto të stërvitjeve të Ronaldos që është në karantinë në vendlinjen

Vazhdoni leximin →

Agjenti I Ronaldos, Jorge Mendes dyshohet për mashtrim fiskal në Portugali

Merkatoja e transferimeve të futbollistëve për muajin janar është mbyllur, por Jorge Mendes vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së medias. Këtë radhë lajmi është se agjenti I Cristiano Ronaldos, Mourinhos dhe shumë emrave të tjerë të mëdhenj të futbollit botëror dyshohet për mashtrim fiscal dhe pastrim parash nëpërmjet transaksioneve të ndryshme në merkaton

Vazhdoni leximin →