Qipro, pezullohet përfundimisht kampionati i futbollit

Futbolli qipriot ndalet përfundimisht për këtë sezon. Federata e Futbollit në vendin ishullor, vendosi të anulojë pjesën e mbetur të sezonit për shkak të pandemisë coronavirus. Vendimi u mor pasi një skuadër ekspertësh mjekësor hodhën poshtë një seri protokollesh sanitarë të përpiluar nga Federata Qipriote dhe këmbënguli në respektimin e direktivave të saj. Në mënyrë

Vazhdoni leximin →

Dorëzohet edhe Taxhikistani, pezullohet kampionati i futbollit

Ndërsa në Evropë po shfaqen shpresat për rifillimin e disa kampionateve, nga Taxhikistani vjen lajmi se Federata e Futbollit të atij vendi vendosi të pezullojë sezonin që filloi vetëm në 4 prill, të paktën deri në 10 maj në ndjekje të masave të sigurisë të vendosura nga qeveria e Taxhikistanit kundër pandemisë coronavirus. Taxhikistani ishte

Vazhdoni leximin →

Coronavirus, edhe në Argjentinë mendohet pezullimi përfundimtar i futbollit

Pas Eredivisie, një tjetër kampionat futbolli mund të ndërpritet përfundimisht, ai argjentinas. Lajmi publikohet nga e përditshmja spanjolle AS sipas së cilës, Federata Argjentinase e Futbollit, AFA po mendon seriozisht që të mos e rifillojë pjesën e mbetur të aktiviteteve për vitin 2020. Në këtë pikë Boca Juniors do të shpallet kampion e vendit, ndërkohë

Vazhdoni leximin →