Pa Gjokoviç  US Open humbet nje nga shpirterat e shenjte te raketes

Dëmtimi që tenisti serb, Novak Gjokoviç, pësoi në çerekfinalen e Uimbëlldonit, ku ia dorëzoi ndeshjen tenistit çek, Tomas Berdih, është më seriozsesa mendohej fillimisht, kështu që ai nuk do të marrë dot pjesë në turneun US Open, megjithëse, paraprakisht, kishte shënuar emrin e tij për pjesëmarrje. Këtë e deklaroi mjeku ortoped i përfaqësueses serbe, Zdenko

Vazhdoni leximin →

Mafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?

Tenisisti izraelit Amir Vejntraub që mban vendin e 222-të në ranglistën botërore të tenisit, deklaroi, kohët e fundit, se mafia e basteve ka kontaktuar një numër tenisistësh, me qëllim që t’i fiksojë paraprakisht rezultatet e ndeshjeve, madje edhe më të mirët, midis tyre edhe Novak Gjokoviçin. Por, media sportive në Serbi konsideron se as që

Vazhdoni leximin →

Marej nuk ka qenë kurrë më afër “fronit të mbretit”

Në ranglistën e re të Shoqatës së Tenisistëve Profesionistë (ATP), Novak Gjokoviç vazhdon që të udhëheqë para Endi Marejit, por, sidoqoftë, ndryshimi në pikë kurrë nuk ka qenë, më parë, kaq i ngushtë, ndërsa, ditët e ardhshme, do të jenë të mbushura me veprimtari intensive. Këtë të hënë, në Paris, fillon turneu i mjeshtrave dhe

Vazhdoni leximin →