Myler kërkon largimin, Interi e observon

Pas humbjeve me Barcelonën dhe Juventusin, te Interi duket se është shtuar ankthi dhe trajneri Konte tani kërkon më shumë garanci për një skuadër më të plotë e për më tepër me lojtarë që të jenë në të njëjtin nivel me ata të formacionit bazë.  Nuk përjashtohet mundësia që Interi të hyjë në merkaton e

Vazhdoni leximin →

Kutinjo apo Myler? Roben: Jam tifoz i madh i Tomasit!

Nëse kishte nevojë për një mbështetje, ajo i erdhi, madje nga një emër i rëndësishëm. Arjen Roben doli në mbrojtje të Tomas Mylerit, pas spekullimeve se koha e tij tek Bajerni ka marrë fund me ardhjen e Filip Kutinjos. Kjo përshtypje u shtua kur, në minutën e 57-të të ndeshjes ndaj Shalkes, Kutinjo zëvendësoi pikërisht

Vazhdoni leximin →

“Trallisje” nga Kina, por Myleri duhet të mendohet mirë

Rrallë ndodh që njerëzit të refuzojnë të shkojnë në atë që e mendojnë si “Toka e premtuar”, apo “Eldorado”. Një moment i tillë sfide i vihet përballë Tomas Mylerit pikërisht tani, pasi sulmuesi gjerman thuhet se ka marrë një ofertë trallisëse (marramendëse) nga Kina, me rrogë 25 milionë euro në sezon. Kush po pyet se

Vazhdoni leximin →

Tomas Myler, “fshatari-rekordmen” që lumturon Bajernin

Luajti vetëm 2 minuta në Lisbonë, por ato i mjaftuan për një shifër të madhe. Tomas Myler u bë me 100 ndeshje në Ligën e Kampionëve, një nga futbollistët më të aktivizuar në histori. Sulmuesi 29-vjeçar, që u la në stol nga trajneri Kovaç, u lavdërua shumë prej shefit ekzekutiv, Rumenige. “Nëse vazhdon kështu, do

Vazhdoni leximin →