PSG pranon vlerësimin 100-milionësh të Lacios për serbin!

Milinkoviç Saviç mund të mos jetë një shënues i madh, dhe një asistues gjithashtu i rëndësishëm, por sidoqoftë ai cilësohet si një nga lojtarët më të mirë të Lacios së këtij sezoni, dhe “blerësit e mundshëm” kanë ndryshuar qendrim. Paris SG është gati të japë 100 milionë euro për kartonin e sulmuesit serb, të njëjtën

Vazhdoni leximin →

Milinkoviç-Saviç dhe Junajtid janë duke pritur Pogbanë!

Lacio është dakord, ndërsa agjenti i tij po bën veprimet e fundit. Gjithsesi, ka një “buton” që duhet “të shtypet” në mënyrë që Sergej Milinkoviç-Saviç të transferohet tek Mançester Junajtid. Shefat e klubit anglez po presin që të ndodhë një transferim tjetër, edhe më i bujshëm, ndonëse nuk janë shumë të lumtur që të ngjasë,

Vazhdoni leximin →

Lotito e Tare në një zë: Milinkoviç-Saviç më lart se Pogba

Mançester Junajtid ndoshta e ka menduar një lëvizje dyshe, ikje e Pol Pogbasë dhe ardhje e Sergej Milinkoviç-Saviçit, edhe pse Murinjo mund të ketë llogaritur edhe vetëm afrimin e serbit. Gjithsesi, klubi anglez nuk pritet ta ketë të lehtë për të marrë futbollistin e Lacios, pasi presidenti i italianëve, Lotito, dhe drejtori sportiv, Igli Tare,

Vazhdoni leximin →

Zhoze Murinjo nuk heq dorë nga Milinkoviç-Saviç

Sergej Milinkoviç-Saviç ndoshta nuk zhvilloi një kupë bote të nivelit shumë të lartë, por kredencialet e tij nuk e humbën vlerën. Mediat britanike njoftojnë se Zhoze Murinjo mbetet tepër i interesuar për të, duke e quajtur objektivin kryesor të kësaj vere. Mançester Junajtid kërkon një mesfushor tjetër, pas marrjes së Fredit brazilian, dhe Uillian e

Vazhdoni leximin →

Reali ofron një pasuri të tërë për futbollistin e Lacios

Sergej Milinkoviç-Saviç po zhvillon njësezon fantastik me bluzën e Lacios dhe, momentalisht, është një ngamesfushorët më të kërkuar në botë. Gjatë javëve të fundit, ka pasur lajme se për shërbimet e tij janë interesuar disa klube të mëdhenj, midis tyre Mançester Junajtidi dhe PSZH-ja, por gazeta “Marka” shkruan se ka shumë mundësi që ai të

Vazhdoni leximin →