Milan, 4 ndeshje për të blinduar zonën Champions

Nga 10 në 21 prill, Milani ka rastin për të mos thënë detyrimin për të mbyllur diskutimin Champions dhe këtë mund ta bëjë duke shfrytëzuar përballjet direkte  të kundërshtarëve. Cështja është shumë e thjeshtë, Pioli që po rifiton futbollistët e tij si leao, Mandzukic apo Brahim Diaz, në 3 ndeshjet e ardhshme të kampionatit do

Vazhdoni leximin →

Pioli e pranon: Milanit tim i ka ikur diçka nga dora

Nuk dëshiron të mendojë për titullin, por për atë që ka bërë ekipi i tij. Stefano Pioli mendon se pjesa e mbetur e sezonit duhet përballuar pa e vendosur veten nën presion dhe pa bërë llogari, por vetëm duke pasur besim. “Eleminimi nga Mançester Junajtidi na ka bërë edhe më të ndërgjegjshëm për forcon tonë,

Vazhdoni leximin →

Pioli dhe Ibra: Milani nuk e meritoi që të eleminohej

Mungoi ndoshta përvoja, apo edhe fati, por përfundimi ishte largim. Milani nuk është më në Europë, në atë që mund të quhet “shtëpia e tij”, por trajneri Stefano Pioli dhe lideri Zllatan Ibrahimoviç, shohin menjëherë përtej. “Nuk meritonim që të largoheshim, – tha suedezi, – por, i tillë është futbolli. Duhet të mësojmë nga dështimet,

Vazhdoni leximin →