Champions League dhe Ramazan; Cfarë problemi për Ajaksin

Mes Ajaksit dhe finales së Ligës së Kampioneve janë 2 pengesa; e para është Tottenhami të cilin ‘Harkëtarët’ e rinj e mundën në ndeshjen e parë në Londër 1-0, kurse pengesa e dytë është pikërisht muaji i /Ramazanit, periudhë kur besimtarët myslimanë agjërojnë. Zijec dhe Mazraui dy prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës së

Vazhdoni leximin →