Manchester United, ofensivë për Varane

Manchester United vazhdon të shfaqë interes për Varane. Skuadra e Djajve të Kuq ka  hyrë në kontakt me përfaqësuesit e futbollistit në 3 vitet e fundit duke kërkuar mënyrën për ta sjellë atë në Old Trafford, por pa mundur t’ia dalë mbanë. Varane ka me Realin e Madridit deri në vitin 2022 dhe drejtuesit e

Vazhdoni leximin →

Real Madrid e Barcelona, shënjestrojnë Bruno Fernandes

Bruno Fernandes është pjesë e Manchester United prej vetëm disa muajsh por duket se po mendon që të ndërrojë ambient. Sipas tabloidit britanik ‘The Sun’, mesfushori portugez i Manchester United është bërë objekt I merkatos për Realin e Madridit dhe barcelonës. Gjithnjë sipas ‘The Sun’, futbollistit nuk i kanë pëlqyer disa ngjarje të kohëve të

Vazhdoni leximin →

Manchester United e Manchester City; një derbi për Pochettinon

Pankina e Manchester United është tronditur  dhe pozicioni i Ole Gunnar Solskjaer është në rrezik dhe zërat për zëvendësimin e tij te Djajtë Kuq vijojnë. Lajmet e fundit përmendin emrin e Mauricio Pochettinos, ish trajnerit të Tottenham që aktualisht nuk ka asnjë skuadër nën drejtimin e tij. sipas tabloidit britanik ‘Mirror’ drejtuesit e Manchester United

Vazhdoni leximin →

Manchester United, Paul Parker sulmon Maguire: Është kapiten vetëm sepse ka kushtuar shumë

Manchester United sezonin e kaluar siguroi pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve vetëm në castet e fundit, por problemet e Djajve të Kuq nuk kanë të përfunduar. Mbrojtja është pika e dobët e skuadrës së Solskjaer pavarësisht binomit të kushtueshëm në qendër të saj e përbërë nga Maguire dhe Lindelof. Ish futbollisti i Manchester United, Paul

Vazhdoni leximin →