Kohe rinovimesh te Mançester Siti dhe Çelsi

Mancester Siti dhe Çelsi kane pasur nje dite rinovimesh me lojtaret e tyre Gabriel Zhezus dhe Pedro Rodriges. Kampionet e Anglise e zgjaten kontraten me sulmuesin brazilian deri ne vitin 2023. Gabriel Zhezus u transferua te Mancester Siti me 2017 dhe ne kete sezon u be nje prej futbollisteve kyc te Citizens ne fitoren e

Vazhdoni leximin →

Umtiti në shënjestren e Mançester Sitit; anglezët gati të paguajnë 60 mln Euro

Mançester Siti e ka vënë plotësisht në shënjestër Samuel Umtiti. Sipas të përditshmes franceze’L’Equipe’,klubi anges është gati të paguajë klauzolën e kontratës që qendërmbrojtësit të Barcelonës me klubin katalanas prej 60 milionë Eurosh Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola beson se ai që i mungon skuadrës së tij është një qendërmbrojtës dhe sipas kësaj të

Vazhdoni leximin →

Duam apo nuk duam, biznesi e bën futbollin një sfilatë mode!

Udhëtimi drejt Ukrainës ishte i lodhshëm, edhe pse futbollistët e Mançester Sitit tërhoqën vëmendjen ende pa dalë në fushë ndaj Shahtarit në Champions. Telekamerave, fotoaparateve dhe gazetarëve u kapi syri menjëherë një ndryshim, diçka që nuk ka të bëjë aspak me taktikën, teknikën apo përgatitjen fizike e psikologjike. Jo, futbolli dhe sporti janë më shumë

Vazhdoni leximin →