Kohe rinovimesh te Mançester Siti dhe Çelsi

Mancester Siti dhe Çelsi kane pasur nje dite rinovimesh me lojtaret e tyre Gabriel Zhezus dhe Pedro Rodriges. Kampionet e Anglise e zgjaten kontraten me sulmuesin brazilian deri ne vitin 2023. Gabriel Zhezus u transferua te Mancester Siti me 2017 dhe ne kete sezon u be nje prej futbollisteve kyc te Citizens ne fitoren e kampionatit dhe Kupes se Liges duke shenuar 24 gola ne 53 ndeshje.

Po keshtu, te Celsi u konfirmua rinovimi me sulmuesin spanjoll Pedro Rodrigez deri ne vitin 2020. Pedro Rodrigez u transferua te  Blute e Londres ne veren e vitit 2015 dhe ne keto 3 sezone me Celsin ai ka luajtur 131 ndeshje zyrtare duke shenuar 28 gola. Me Çelsin, Pedro Rodrigez fitoi titullin ne Premier League ne 2017 dhe FA Cup ne 2018.

sfidanti.al