E duan në Angli, por Alvaro Morata thotë: Hala Madrid!

Alvaro Morata as nuk dëshiron të mendojë se përpara tij janë edhe 4 ditë të rrezikshme që mund ta largojnë nga “Santiago Bernabeu”. Sulmuesi i krijuar në Akademinë e Realit, dhe që provoi “emigracionin” tek Juventusi, nuk dëshiron të largohet për herë të dytë nga Madridit. Zërat janë këmbëngulës që Antonio Konte (ai që e

Vazhdoni leximin →

Armiku i vjetër, Saki i propozon Realit transferimin e Dibala

Arrigo Saki po kthehet në një nga personazhet më të urruer të tifozëve juventinë, megjithëse edhe më parë nuk ka pasur ndonjë dashuri mes palëve. Ish-trajneri i madh i Milanit i ka propozuar së fundmi edhe publikisht, presidentit të Realit, Florentino Perez, që të sjellë në Madrid talentin argjentinas Dibala. Duke shfrytëzuar marrëdhëniet e shkëlqyer

Vazhdoni leximin →

Aliçe, nga Torino në Madrid për Alvaro Moratën

“Klasikia” e parë nuk harrohet kurrë. Superndeshja Barcelona – Real ishte e para si “wag” për Aliçe Kampelo, e fejuara e sulmuesit të “los blancos”, Alvaro Morata. Bukuroshja italiane është e lidhur me futbollistin spanjol, që në kohën kur ai luante për Juventusin, ndërsa tani e ka ndjekur edhe në Madrid, ku jetojnë të lumtur

Vazhdoni leximin →