Ku ishe Godin, mbrojtësi që kalon dhe sulmuesit nga paga!

Mbrojtësi uruguaian me përvojë, Diego Godin, është tani edhe zyrtarisht pjesëtar i klubit milanez të Interit. Kapiteni i deritanishëm  Atletikos së Madridit erdhi në “Xhuzepe Meaca” të Milanos pa pagesë, pasi kontrata e tij me klubin madridas tanimë ka skaduar. Godini nënshkroi me Interin një kontratë trevjeçare dhe, sipas medias italiane, paga vjetore e këtij

Vazhdoni leximin →

Një gazetar i rekomandon Iskos: Ik shpejt , këtu në Madrid s’të do askush!

Mesfushori i Realit të Madridit ka disa javë që po përjeton një situatë “ferri” në “Santiago Bernabe”. Në fakt, Isko prej kohësh nuk është i kënaqur me statusin e tij në klubin “mbretëror”, ndërsa shpresonte se mbas ardhjes së trajnerit të ri, Santiago Solati, situata e tij do të përmirësohej, por ndodhi e kundërta, ajo

Vazhdoni leximin →