Lotar Mateus sheh vetveten te Kimih: Nuk mbetet pas Lahmit!

Kapiteni i ardhshëm i Bajernit dhe i Gjermanisë duhet të ketë këtë emër. Lotar Mateus nuk ka dyshim dhe mendon si pasardhës të Manuel Nojerit pikërisht shokun e tij të skuadrës, Xhoshua Kimih. Ish-kapiten i Gjermanisë, kampione të botës në 1990, dhe i Bajernit, Mateus thekson se e pëlqen shumë karakterin dhe mënyrën sesi vepron

Vazhdoni leximin →

Kimih thotë se përse Saneja duhet të vijë tek Bajerni

Të dy janë shokë në kombëtare, siç e tregon edhe fotoja. Xhoshua Kimih e Leroi Sane e njohin mirë njëri-tjetrin, pasi kanë luajtur edhe në ekipet zinxhir të Gjermanisë, ndërsa shpresa e mbrojtësit është që sulmuesi i krahut të bashkohet me të, tek Bajerni. Kimih mendon se bavarezët kanë një shans të mirë për ta

Vazhdoni leximin →