Tirana lë Lacin jashtë Evrope, por ende nuk e ka siguruar qëndrimin në Superiore, fiton edhe Kastrioti

Tirana mori 3 pikë shumë të cmuara përsa i përket objektivit të mbijetesës që ende nuk e ka siguruar matematikisht. skuadra e drejtuar nga Ardian Mema i dha një leksion të mirë Lacit teksa e mundi me rezultatin 3-1 me kurbinasit që mbetën përfundimisht jashtë zonës evropiane. Ishte një sfidë që regjistroi edhe 3 penallti

Vazhdoni leximin →

Paradoksi i Tiranës, tani ka fobi edhe nga tifozët e vet

Karakteristika e kampionateve te fundit, me të cilën mund të mburren vetëm shefat e futbollit shqiptar, ka qenë rrallimi gjithnjë e më shumë i tifozëve në shkallët e stadiumit. Këtë edicion, nëse mbledh numrin e spektatorëve për ndeshje do të ishte një rekord autentik, pasi pothuajse të gjitha skuadrat kanë zbritur në fushën e lojës

Vazhdoni leximin →

Tirana, kur nuk mund dot Kastriotin, si do të mbijetosh?!

Skuadra rekordmene e titujve në Shqipëri sërish rrezikon rënien nga Superliga. Tirana pati mundësinë për të mbyllur thuajse çdo diskutim, në ndeshjen direkte ndaj Kastriotit në “Selman Stërmasi”, por bëri të kundërtën, duke marrë me vështirësi barazimin, e duke qenë një kandidat serioz për në Kategorinë e Parë. Rezultat 0-0, me Tiranën që ka tani

Vazhdoni leximin →

Pa “gojë të liga”, Partizani i lumtur dhe me barazimin në Fushë Krujë

Një nga problemet më të mëdha në Superligën shqiptare është “opinioni”, pra gjykimi se një skuadër apo tjetra mund të ketë toleruar, apo manipuluar rezultatin, për çfarëdo lloj arsyeje. Kjo e shtunë duket se e lumturoi Partizanin, pasi barazimi në Fushë Krujë ndaj Kastriotit, duket se do ta shpëtojë nga dyshimet apo akuzat. Kryesuesit e

Vazhdoni leximin →

Penallti-dhuratë, dhe dhjetëra forca policore kundër Tiranës, fiton Kastrioti!

Tifozët nuk hynë në fushë, por nuk qe e nevojshme. Një tjetër ndeshje në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës kaloi me tension e nerva të skajshme, ndërsa rezultati me shumë gjasë u vendos nga vendimet e arbitrit. Kastrioti mundi Tiranën minimalisht 1-0, falë një 11-metërshi të akorduar nga gjyqtari Olsi Sokoli, që krijoi probleme

Vazhdoni leximin →

Skënderbeu “vritet” për herë të gjashtë, në Fushë Krujë “druri” nis para ndeshjes!

E vështirë të luash pas dhunës. Futbollistët e Skënderbeut e vuajtën këtë në përballjen e Superligës ndaj Kastriotit, madje më shumë sesa mungesën e tyre të përvojës. Përfundoi 2-1 për ata që ishin vendas në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë Krujës, ndërsa përpara fillimit të takimit, korçarët denoncuan agresionin e disa tifozëve ndaj tre lojtarëve

Vazhdoni leximin →