La Liga dhe oraret; para orës 19:30 nuk luhet

Futbolli në Spanjë po përgatitet të rinisë pas 2 javësh dhe do ta bëjë sipas një program të përpiluar për mbrojtjenb e shëndetit të miratuar nga Federata Spanjolle e Futbollit. Në këtë program, ndër të tjerat parashikohet ndalimi I zhvillimit të ndeshjeve para orës 19:30 në periudhën 20 maj dhe 15 shtator Sipas të përditshmes

Vazhdoni leximin →

Portugali, kampionati do të rinisë në 3 qershor

Edhe futbolli portugez bën hapa para në lidhje me rifilimin e aktiviteteve futbollistike. Kështu në 3 qershor do të rinisë kampionati i futbollit me Ligën portugeze që ka bërë të ditur edhe kalendarin e ndeshjeve të 9 nga 10 javët të mbetura në Primeira Liga, mbeten për t’u caktuar datat dhe kalendari i javës sëe

Vazhdoni leximin →

Premier League po rikthehet, por dyshimet mbeten

Dita e parë post coronavirus i Bundesligës ka rikthyer entuziazmin dhe dëshirën për rifillim edhe në kampionatet e tjerë të rëndësishëm në Evropë dhe botë. Në Angli, ai që mezi po pret të mbyllë kampionatin është pikërisht trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp me ‘The Reds’ që janë pranë fitores së titullit që i mungon prej

Vazhdoni leximin →