“I zverdhuri” Gjasula drejt klubit të madh gjerman, shkon tek Hamburgu!

Kalon vizitat mjekësore dhe bëhet lojtar i një emri tepër tradicional të futbollit të Bundesligës. Klaus Gjasula do të jetë pjesë e Hamburgut sezonin e ardhshëm, një klubi themelues i elitës së Gjermanisë, ndonëse edhe edicionin tjetër do të luajë në kategorinë e dytë. Tabloidi “Bild” shkruan se mesfushori i kombëtares shqiptare ka shkuar në

Vazhdoni leximin →

Legjenda Hrubesh ka disa fjalë zemre për Hamburgun e tij

Ishte një nga sulmuesit më të fortë të kohës së tij, dhe ndihmoi Gjermaninë të dilte kampione e Europës, po ashtu Hamburgun të fitonte Bundesligën dhe Kupën e Kampionëve. Horst Hrubesh, jo ndër më elegantët apo më të talentuarit që mbahen mend, ishte një personalitet dhe mbetet i lidhur me zemër me klubin e vjetër

Vazhdoni leximin →