Meksika në delir; 42 mijë persona ndoqën Federer-Zverev

Mbi 40 mijë persona ndoqën  një ndeshje ekzibicioni në Meksiko mes Roxher Federer dhe Aleksander Zverev. Në fakt shifrat zyrtare të organizatorëve flasin për një numër prej 42517 personash që shkuan posacëriusht në Plaza de Toros për të parë zviceranin që të mundë gjermanin me rezultatin 2-1 me sete 6-3;4-6;6-2. ‘Jeni një publik I pabesueshëm,

Vazhdoni leximin →

Tenis, Akademia Nadal dhe Federer shkëmbime batutash

Roxher Federer e Rafael Nadal janë protagonistë të një rivaliteti që ka ndezur botën e tenisit në shekullin e 21 me lojtarët që me kalimin e kohës janë shndërruar edhe në miq shumë të mirë. Por rrugët e 2 tenistëve më të mirë në botë mund të kryqëzohen edhe pas tërheqjes së tyre nga fushat

Vazhdoni leximin →