Fanelat e blerta? Jo provokim për Serbinë, thotë Mali i Zi!

Kombëtarja malazeze e hendbollit shkaktoi një të papritur në pjesëmarjen e saj në Europian, duke u veshur ndryshe nga zakonisht. “Malësorët” e Ballkanit zakonisht kanë luajtur me ngjyrë të kuqe, por këtë herë u veshën me fanela të blerta (në foto). Një gjë e tillë habiti shumë në Serbi, ndërsa malazezët u veshën me ato

Vazhdoni leximin →

Në futbollin e Femrave, fanela e SHBA është më e shitura

Botërori i Futbollit të Femrave në Francë po thyen rekorde jo vetëm për shikueshmërinë në stadiume por edhe në strategjinë e marketingut ku përfshihet edhe shitja e fanelave të skuadrave. Në këtë pikë ajo që është dominuese ashtu sikurse ndodh edhe në fushën e lojës është SHBA. Në të vërtetë, skuadra amerikane e futbollit të

Vazhdoni leximin →

Real Madrid prezanton uniformën e re me…Navas dhe Bejl

Real Madrid nxjerr në shitje uniformat e reja që futbollistët do të veshin në sezonin 2019/20. Klubi merenges vendosi që me dizenjon e re t’i bëjë homazh emblemës së tij me kurorë duke përfshirë të gjitha detajet në fanelë ku mbizotëron ngjyra e artë që kontraston të bardhën dominuese dhe tradicionale të saj. Tre vijat

Vazhdoni leximin →

Aguero, manjaku i fanelave dhe topave të golave të shënuar

Nuk është vetëm rekordmeni i Mançester Sitit për rrjetat e shënuara. Sergio Aguero është një perfeksionist i vërtetë kur vjen puna te kujtimet sportive, ndërsa në shtëpi ka një koleksion me fanela personale të Sitit, dhe me topa futbolli. Sulmuesi argjentinas, shënues i 201 golave për “Qytetarët” e Mançesterit, rrëfeu në dokumentarin për klubin, realizuar

Vazhdoni leximin →

Francë, sa shpejt e “qepe” fanelën e re me dy yje!

Në finalen e Botërorit, skuadra franceze hyri në fushë me fanelën e saj të zakonshme blu, ku në të djathtë, mbi stemën e gjelit, ishte stampuar ylli i vetëm, ai i titullit botëror të 1998-ës. Gjithsesi, me të përfunduar me sukses ndeshja ndaj Kroacisë, zyrtarët e kombëtares së Francës, menjëherë u dhanë futbollistëve të tyre

Vazhdoni leximin →