Afron Kupa e Afrikes, hidhet shorti i fazës finale

Edicioni i këtij viti në Kupën e Kombeve të Afrikës do të zhvillohet në Egjipt. fillimisht, evenimenti ishte caktuar të mbahej në Kamerun por vonesat në përgatitje detyruan Konfederatën Afrikane të Futbollit të bëjnë ndryshime dhe ta cojnë atë drejt Egjiptit. Në Kajro u hodh edhe shorti i këtij kompeticioni që është në edicionin e

Vazhdoni leximin →

Salah s’është më Allah: Ne të gjithë në ekip jemi bashkë

Nuk duhej shumë kohë që futbollisti më i mirë i Egjiptit. Mo Salah, të prononcohej, pasi media botërore shkroi se ai e kishte braktisur përfaqësuesen. “Faraonët”, në fakt, nuk bën ndonjë performancë kushedi se çfarë në Botëror, kështu që, sikurse u pretendua, Salahu i zhgënjyer vendosi të largohej nga përfaqësuesja mbas dy humbjeve nga Uruguai

Vazhdoni leximin →