Haaland sqaron: Nuk shkova te Borussia Dortmund për paratë

Erling Haaland ka fituar shumë shpejt zemrat e tifozëve të Borussia Dortmund, skuadër ku ai shkoi gjatë merkatos së muajit janar. Talenti norvegjez është një makinë e vërtetë golash, ndërkohë që transfëerimi I tij te verdhezinjtë është përfolur shumë. Kjo për faktin se norvegjezi u duk  se ishte shumë pranë kalimit të Manchester United, kur

Vazhdoni leximin →

Dortmundi nuk fiton dot kur Halandi nuk shënon!

Kjo nuk ndodh vetëm në kupë, por ja që erdhi edhe në Bundesligë. Borusia e Dortmundit pësoi humbjen e parë të sezonit, që kur mori Erling Halandin në radhët e veta, dhe kjo në një ndeshje spektakolare në fushën e Leverkusenit. Përfundoi 4-3 për vendasit, dhe kjo konfirmoi faktin pak a shumë të ditur se

Vazhdoni leximin →

Bajerni kap kreun, por Halandi tremb me 19 minuta për gol!

Ka vetëm 3 ndeshje në Bundesligë, madje në tërësi kanë qenë “copa ndeshjesh”. Në fushë ishte vetëm për 137 minuta, por kaq i kanë mjaftuar për të realizuar 7 gola. Erling Haland, adoleshenti gjigand nga Norvegjia, po tmerron kampionatin gjermane, e ndoshta edhe Bajerni i madh i Mynihut po mendon disi i shqetësuar për të.

Vazhdoni leximin →