Erling Haaland dhe pretendimet e tij financiare

Erling Haaland është një makineri golash dhe i ka befasuar klubet e mëdha të kontinentit evropian me paraqitjet e tij. Kështu që është e qartë se talenti norvegjez do të jetë objektivi i klubeve më me emër të kontinentit duke nisur nga Reali i Madridit për të vijuar me Chelsea, Manchester United e deri te

Vazhdoni leximin →

Dortmundi shet yjet për shkak të krizës, por jo Halandin!

Situata në klubin gjerman qenka e vështirë dhe është menduar për të nxjerrë “mobiljet” në ankand. Drejtuesit kanë bërë llogaritë dhe kanë kuptuar se Kovid 19, por edhe problemet me rezultatet po krijojnë një gjendje të papërballueshme financiare, e cila kërkon veprim të menjëhershëm. Sipas mediave gjermane dhe europiane, në “Signal Iduna Pakr” mendojnë të

Vazhdoni leximin →

Borussia Dortmund, ka tjetër reduktim pagash te lojtarët

Borussia Dortmund arriti një marrëveshje me futbollistët për një reduktim tjetër të pagave të tyre, një lajm që u bë I ditur nga e përditshmja e përditshmja ‘Ruhr Nachrichten’. Sipas  kësaj të përditshmeje, futbollistët pranuan një reduktim të pagave të tyre me 10% për shkak të humbjeve financiare të klubit të shkaktuara nga pandemia Covid-19

Vazhdoni leximin →