Dibala driblon: topi basketbollit më i madh se unë..

Në ditën që ka shpërthyer çështja Bufon, është pasur edhe nga një ngjarje tjetër disa ditë më pas.  Në Vinovo Allegri, Dibala kishte ndërprerë stërvitjen për shkak të një dëmtimi që do ta mbante disa kohë larg lojtarin. Ndërsa pritej që t’i nënshtrohej fizioterapisë në palestër, është kapur duke luajtur basketboll. Trajneri i tij ka

Vazhdoni leximin →

Alegri me dhimbje koke, Bufon, Dibala e Pjaniç jo në apel!

Stolin e ka plot dhe kjo e ngroh, por kur mungojnë tre kampionë njëherësh asnjëherë nuk është e lehtë. Masimiliano Alegri ka dhimbje koke për ndeshjen e radhës në Serinë A, për shkak se Xhixhi Bufon, Paulo Dibala e Miralem Pjaniç nuk mund të përgjigjen në apel. Portieri e njëkohësisht kapiteni është i lodhur, argjentinasi

Vazhdoni leximin →