Mane i fal mbledhësit të topave “momentin e jetës”!

Futbollisti i Liverpulit, Sadio Mane, bëri një veprim fantastik mbas ndeshjes së Superkupës evropiane që “të kuqtë” e fituan mbas ruletës së penalltive kundër Çelsit. Senegalezi, në fakt, u zëvendësua gjatë njerës nga shtesat e ndeshjes dhe pjesën e mbetur të saj e ndoqi nga stoli i rezervave.Kur po qëndronte ulur në stolin e rezervave,

Vazhdoni leximin →

Kilian Mbape i bën një dhuratë Federerit në Paris

Roxher Federer është një tenist i apasionuar edhe pas futbollit dhe është një tifoz i flaktë i FC Basel, skuadra e qytetit të tij të lindjes Bazelit. Zvicerani ndodhet në Paris për turneun e Roland Garros, eveniment ku ai kthehet pas 4 vitesh. Federer ka kaluar në raundin e dytë ku do të luajë me

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, ‘fenomen’ dhe si president; u dhuron ditë pushimi lojtarëve të Vajadolidit

Ronaldo Nazario da Lima është ‘fenomen’ edhe si president. Ish sulmuesi brazilian i Interit e Realit të Madridit, aktualisht aksioneri kryesor io Vajadolidit në Ligën Spanjolle u kishte premtuar futbollistëve dhe stafit teknik të skuadrës së tij pushime falas nëse ia dilnin të siguronin mbijetesën në kategorinë më të lartë të futbollit në vendin iberik.

Vazhdoni leximin →