Holanda, Vajnaldum dhe De Jong; bashkë kundër racizmit

Vajnaldum dhe Frenki De Jong bëhen bashkë kundër racizmit. Dy mesfushorët holandezë pas golit të patë të shënuar nga futbollisti I Liverpulit në ndeshjen me Estoninë për kualifikueset e Euro 2020 që Holanda e fitoi 5-0, u shfaqën para telekamerave dhe bashkuan parakrahët e tyre për t’u komunikuar të gjithëve se nuk ka diferenca në

Vazhdoni leximin →

Barça më në fund merr frymë, 200 milionë eurot japin fryt!

Ishin blerjet më të shtrenjta të verës, dhe morën kritikat më të mëdha në vjeshtën e parë. Pas një gushti dhe shtatori të vështirë, Frenki De Jong dhe Antuan Grizman duket se po mësohen të jenë lojtarë të Barcelonës, madje duke shkëlqyer larg “Kamp Nout”, gjëja që është më e rëndësishmja për trajnerin Ernesto Valverde.

Vazhdoni leximin →

De Jongu flet për Grizmanin, Nejmarin dhe Barcelonën

Frenki De Jong që sapo është bashkuar me Barcelonën, graduliasht po përshtatet me jetën në Spanjë dhe, në radhë të parë, me Barcelonën, së cilës ai pritet që t’i sjellë freski në mesfushë. Ai ka disakohë që ka nisur stërvitjet në “Klamp Nou”, kështu që ka patur mundësi që të bindet direkt për aftësitë e

Vazhdoni leximin →

Çfarë pret Valverde nga De Jongu dhe Grizmani?

Trajneri i Barcelonës u tregua i sinqertë se çfarë pret nga dy përforcimet e reja cilësore, Frenki De Jong dhe Antoan Grizman. Në intervistën e tij të parë për këtë sezon, ndërkohë që Barcelona ka nisur fazën përgatitore, Ernesto Valverdefoli edhe për dy lojtarët yje që kanëardhur së fundmi në klubin katalonjas, duke theksuar hapur

Vazhdoni leximin →