Barcelona, dyshimet e De Jong: Nuk jam gati të luaj

Barcelona ashtu sikurse edhe skuadrat e tjera të La Liga në Spanjë po stërviten në kuadër të rifillimit të kampionatit që parashikohet të jetë në qershor. Megjithatë është dikush te skuadra katalanase që ka dyshimet e tij përsa I përket formës fizike dhe bëhet fjalë për mesfushorin Frankie De Jong. ‘Më mungonin stërvitjet-tha holandezi për

Vazhdoni leximin →

Holanda, Vajnaldum dhe De Jong; bashkë kundër racizmit

Vajnaldum dhe Frenki De Jong bëhen bashkë kundër racizmit. Dy mesfushorët holandezë pas golit të patë të shënuar nga futbollisti I Liverpulit në ndeshjen me Estoninë për kualifikueset e Euro 2020 që Holanda e fitoi 5-0, u shfaqën para telekamerave dhe bashkuan parakrahët e tyre për t’u komunikuar të gjithëve se nuk ka diferenca në

Vazhdoni leximin →

Barça më në fund merr frymë, 200 milionë eurot japin fryt!

Ishin blerjet më të shtrenjta të verës, dhe morën kritikat më të mëdha në vjeshtën e parë. Pas një gushti dhe shtatori të vështirë, Frenki De Jong dhe Antuan Grizman duket se po mësohen të jenë lojtarë të Barcelonës, madje duke shkëlqyer larg “Kamp Nout”, gjëja që është më e rëndësishmja për trajnerin Ernesto Valverde.

Vazhdoni leximin →