Një trajner akuzon De Gean për mungesë besnikërie!

Është stërvitës portierësh dhe quhet Emilio Alvarez. Ai ka disa kohë që është larguar nga Mançester Junajtidi, dhe së fundmi zbulon se arsyeja që ai iku nga “Old Trafordi” ishte De Gea. Alvarezi, u soll në Angli nga Zhoze Murinjo, pikërisht për të bindur De Gean që të qendronte tek Junajtidi, ndërsa të dy kishin

Vazhdoni leximin →

Solskjaer mbron De Gean: Është më i miri në botë

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, i del në mbrojtje portierit David De Gea duke theksuar se vazhdon të jetë portieri më i mirë në botë, pavarësisht kritikave që mori pas golit të pësuar me shumë lehtësi në ndeshjen me Tottenhamin. Ditën e premte, spanjolli lejoi që një goditje e fortë e Bergwijn t’i

Vazhdoni leximin →

Keane për De Gean: Do të zihesha me grushta me të

Manchester United e rinisi Premier League me një shije gjysmë të ëmbël. Skuadra e Djajve të Kuq, sigurisht mori një pikë të cmuar në fushën e Tottenhamit pas barazimit 1-1 me skuadrën e Mourinhos, por mënyra sesi e shënoi golin skuadra londineze me Bergëijn lëndoi shumë prej tifozëve të Djajve të Kuq dhe mes tyre

Vazhdoni leximin →

De Gea, ide e cmendur; dëshiron të blejë një klub

David De Gea vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së medias. Pasi rinovoi kontratën me Mancester Junajtid deri në 2023 duke I larguar për momentin zërat e merkatos së transferimeve, portiere spanjoll po flitet se po mendon seriozisht të investojë në botën e futbollit duke studiuar mundësinë e blerjes së një klubi. Sipas asaj

Vazhdoni leximin →