Serie A, Spadafora saktëson: Sot, e pamundur caktimi i një date për rifillimin

Gjatë ‘Question Time’ në Parlamentin italian, Ministri i Sporteve, Vincenzo Spadafora sqaroi situatën në lidhje me rifillimin e eventeve sportive e në mënyrë të vecantë të kampionatit të futbollit, Serie A, pikërisht në prag të takimit të rëndësishëm mes Federatës Italiane dhe Komitetit Tekniko-Shkencor të qeverisë për të diskutuar Protokollin e sigurisë shëndetësore. ‘Që në

Vazhdoni leximin →

Manjini-Palmas, vendoset data e martesës; në muajin mars

Xhorxha Palmas dhe Filipo Manjini do të martohen në muajin mars. Cifti ishte I ftuar në programin ‘Verissimo’ të së shtunës ku konfirmuan edhe datën e ceremonisë së martesës mes tyre në një intervistë me drejtuesen e programit Silvia Toffanin. Në këtë intervistë, Xhorxha Palmas tregoi edhe detajet e propozimit për martesë që ish notari

Vazhdoni leximin →