Kumbulla shkëlqen në Serinë A, Cikalleshi e Selmani, darkë pas duelit në Turqi!

Përballje shumë e vështirë ndaj një skuadre me emër të madh. E tillë detyra për Marash Kumbullën, mbrojtësin 19-vjeçar të kombëtares shqiptare, që luajti sërish titullar për Veronën, këtë herë ndaj Milanit. Në stadiumin “Bentegodi”, ai do të duhej të mbulonte lojtarin më të rrezikshëm kundërshtar, sulmuesin polak, Kristof Piontek, gjë që ai e bëri

Vazhdoni leximin →

Hasi, Agolli e Cikalleshi mësojnë rivalët, ja sfidat për të hyrë në Champions!

Pritja mori fund dhe tani fillojnë llogaritë. Trajneri Besnik Hasi dhe futbollisti Ansi Agolli mësuan kundërshtarët në plej ofin e Ligës së Kampionëve, pas shortit që u hodh në Nion të Zvicrës. Hasi, trajner i Olimpiakosit të Pireut, do të ketë përballë kampionen e Kroacisë, Rijekën, ndërsa Agolli, që luan me Karabakun e Azerbajxhanit, do

Vazhdoni leximin →