Euroliga, përcaktohen çerekfinalet “minus” një sfidë

Pas 34 javësh përfundon faza e rregullt e Kupës së Kampionëve të Europës në basketboll për meshkuj, dhe skuadrat e kualifikuara janë të ditura me përjashtim të njërës. Zeniti i Shën Peterburgut do të luajë ndeshjen e prapambetur me Panathinaikosin dhe nëse fiton, do të dalë në vend të 8-të, pozicioni i fundit që të

Vazhdoni leximin →

— FA Cup, Mancester Siti e Mancester Junajtid evitojnë përballjen mes tyre në cerekfinale.

Mancester Junajtid mundi Celsi në Stamford Bridge 2-0 dhe u kualifikua për në cerekfinale të Kupës së Anglisë duke plotësuar kuadrin e kësaj faze. Menjëherë pas përfundimit të kësaj sfide u hodh edhe shorti për të përcaktuar ciftet cerekfinaliste të këtij evenimenti. Tashmë skuadrat që janë favorite absolute për të fituar trofeun e Kupës së

Vazhdoni leximin →