Brazil, 14 raste me covid te Chapecoense; ndalohet kampionati

Vetëm 4 ditë pas rifillimit, aktivitetet futbollistike ndalen sërish në Brazil për shkak të coronavirusit. Bëhet fjalë për një nga kampionatet rajonale në vendin amerikanolatin dhe më konkretisht atë të shtetit Santa Catarina. Ishin autoritetet lokale që morën vendimin për të ndërprerë turneun ku këtë të dielë do të zhvilloheshin ndeshjet e kthimit të fazës

Vazhdoni leximin →

Vasco da Gama; 16 lojtarë pozitivë me Covid 19

Brazili po regjistron shifra të frikshme të të prekurve nga Coronavirusi dhe futbolli nuk bën përjashtim. Vasco da Gama bëri të ditur se 16 futbollistë nga 43 të testuar kanë rezultuar pozitivë nga Covid-19 dhe 3 të tjerë kanë qenë të prekur nga sëmundja, por që tani janë të shëruar. Dhe të gjithë këto shifra

Vazhdoni leximin →

Kohë të vështira për Flamengon; shkarkon 62 punonjës

Edhe në Brazil po jetohen kohë të vështira. Kriza e krijuar nga pandemia coronavirus që ka mbërthyer sportin, ka godieur edhe Flamengon, skuadrën kampione të Kupës Libertadores. Sipas asaj që publikohet te ‘Globoesporte’ dhe të përditshme të tjera braziliane, klubi i drejtuar nga Jorge Jesus ka vendosur të komunikojë shkarkimin e 62 punonjësve të tij

Vazhdoni leximin →