Brazil, 10 lojtarë të Corinthians, pozitivë me coronavirus

Dhjetë futbollistë të Corinthians rezultuan pozitiv në testet për variantin e ri të coronavirusit, një lajm që u konfirmua nga vetë klubi. Futbollistët e prekur janë janë portierët Ëalter dhe Guilherme Castellani; mbrojtësit  Danilo Avelar, Leó Santos dhe Ruan Oliveira; mesfushorët Mantuan, Ramiro, Luan y Matheus Davó; dhe sulmuesi Everaldo. Klubi i Corinthians theksoi se

Vazhdoni leximin →

Brazil, tjetër tragjedi; bie avioni i Palmas, humbasin jetën 4 lojtarë dhe presidenti

Futbolli brazilian përjeton një tjetër tragjedi ajrore pas asaj të 28 nëntorit të vitit 2016 me protagoniste skuadrën e Chapecoenses. Mëngjesin e kësaj të diele, rreth orës 08:15, në aeroportin privat të Luzimangues, Porto Nacional, një avion me të cilin po udhëtonte skuadra e Palmas pjesë e Divizionit të Katërt të futbollit brazilian pësoi dëme

Vazhdoni leximin →

Ronaldinho, pozitiv me Covid-19: Jam mirë, jam asimptomatik

Edhe Ronaldinho Gaucho është pozitiv me Covid-19. Ishte vetë ish futbollisti i Barcelonës dhe Milanit e konfirmoi lajmin nëpërmjet një videomesazhi në rrjetet sociale. ‘Jam mirë, jam asimptomatik, por për momentin duhet të shtyjmë takimin. Së shpejti do të jemi bashkë-ishte mesazhi i Ronaldinhos në profilin e tij në Instagram i cili pritej në Belo

Vazhdoni leximin →