Mundobasket: Ose na jepni paratë ose nuk do të luajmë!

Pjesëtarët e përfaqësueseve të Venezuelës dhe të Bregut të Fildishtë që bëjnë pjesë në grupin A të kampionatit botëror që do të zhvillohet gjatë dy javëve të para të këtij shtatori në Kinë, po zhvillojnë grevë, duke kërkuar pagesat e prapambetura. Në fakt, të dy përfaqësueset po stërvitën, por me kapacitet të vogël, duke kërkuar

Vazhdoni leximin →

Osmani: Amerikanët nuk janë të pamposhtur!

Xhedi Osman që do të udhëheq përfaqësuesen e Turqisë në Botërorin e ardhshëm të basketbollit për meshkuj që do të zhvillohet gjatë dy javëve të parë të shtatorit në Kinë, konsideron se përfaqësuesja e SHBA-së, së cilës do t’i mungojnë shumë yje të NBA-së, nuk është ndonjë ekip që nuk mund të mposhtet. “Gjatë fazës

Vazhdoni leximin →

Botërori i notit mbyllet me dy rekorde të rinj

Në ditën e fundit të kampionatit botëror të notit që u zhvillua në Guangju të Koresë së Jugut, u thyen dy rekorde, një botëror dhe një evropian. Stafeta amerikane e femrave (Regan Smith, Lili King, Kejsi Dahlia dhe Simon Manuel) vendosi një rekord të ri botëror në disiplinën 4×100 metra katërnotimsh, duke e mbyllur garën

Vazhdoni leximin →

Edhe Mundiali i klubeve – në Katar

Federata botërore e futbollit, FIFA, bëri të ditur se kampionati botëror i radhës midis klubeve këtë vit do të zhvillohet në Katar, 11-21 dhjetor. Klubet kampione të kontinenteve dhe ekipi kampion i Katarit do të luftojnë për trofeun e klubit më të mirë në botë. Liverpuli nga Evropa, Esperansa nga Afrika, Amerika nga KONKAKAF-i, Jangen

Vazhdoni leximin →

Goditje tjetër për Popoviçin: Hardeni refuzon Mundobasketin

Ylli nr.1 i Hjuston Raketsave, Xhejms Harden, qëështë një nga basktbollistët më të mirë të së sotmes, nuk do të jetë pjesë e “dream-team-it” amerikan që do të marrë pjesë në kampionatin botëror të basketbollit që do të zhvillohet sivjet në Kinë (31 gusht–15 shtator). Hardeni, pak kohë më parë, kishte deklaruar se, nëse do

Vazhdoni leximin →