UEFA publikon skuadrën e vitit, dominon Bayerni i Mynihut

UEFA publikon formacionin ideal të vitit 2020 pas votimeve të kryera nga tifozët në faqen zyrtare të internetit të qeverisë së futbollit italian. Padyshim që në këtë formacion dominon Bayerni i Mynihut që ka numrin më të lartë të përfaqësuesve, 5, duke përfshirë edhe Thiago Alcantara që gjatë verës kaloi te Liverpool. Sigurisht që nuk

Vazhdoni leximin →

Botërori i Klubeve, Bayern mëson rivalët e tij

Bayerni i Mynihut do të nisë Botërorin e Klubeve si favoriti kryesor me evenimentin që do të zhvillohet në shkurt në Katar dhe më konkretisht në 4-13 shkurt. Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick mësoi kundërshtarët e tij në shortin e hedhur nga FIFA me kampionët e Gjermanisë që do të luajnë në gjysmëfinale  me

Vazhdoni leximin →

Lewandowski është superbomberi për vitin 2020

2020 ishte një vit i jashtëzakonshëm për Robert Lewandowskin. Sulmuesi i Bayernit të Mynihut e mbylli atë si golashënuesi më I mirë në të gjitha kompeticionet për futbollistët e 5 kampionateve më të rëndësishme evropiane qëjanë ata në Angli, Gjermani, Spanjë, Itali e Francë. Lewandowski e mbylli 2020 me një bilanc prej 45 golash në

Vazhdoni leximin →

Cështja Alaba, Bayern Mynih: Ikën me parametra zero

David Alaba nuk do të rinovojë kontratën me Bayernin e Mynihut. Lajmi u konfirmua nga Shefi Ekzkeutiv i klubit bavarez Karl Heinz Rummenigge që për median gjermane tha se austriaku në janar është i lirë të nisë tratativat me cilin klub të dëshirojë. ‘Bëmë gjithcka mundëm për të arritur një akord-tha Rummenigge-patëm disa komunikime, por

Vazhdoni leximin →