Michael Jordan, 420 milionë Euro humbje në 2020

Michael Jordan mbetet mes 1500 njerëzve më të pasur të planetit. Por pavarësisht kësaj të dhëne, basketbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, në vitin 2020 regjistroi humbje financiare prej 500 milionë Dollarësh. Lajmi u publikua nga revista ‘Forbes’ që shpjegon se në 12 muajt e fundit pasuria e legjendarit ‘Air Jordan’ ka rënë

Vazhdoni leximin →

E bujshme nga Spanja: Pau Gasol kthehet te Barcelona

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja; një prej basketbollistëve më të mirë evropianë, Pau gasol do të lërë NBA pas 20 vitesh për t’u kthyer te klubi ku nisi karrierën e tij të lavdishme; Barcelona. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, klubi katalanas që është në kërkim të një lojtari qendre ka ndjekur me

Vazhdoni leximin →

Euroleague, mirupafshim në tetor! Anulohet sezoni 2019/20

Basketbolli Evropian gjunjëzohet përballë coronavirusit; sezoni 2019/20 I Euroleague dhe EuroCup, I ndërprerë që në 12 mars për shkak të pandemisë u deklarua zyrtarisht i mbyllur ‘Evoluimi i ndryshëm i pandemisë në vende të ndryshme evropia nuk garanton barazi në kushtet e zhvillimit të stërvitjeve në përgatitje të ndeshjeve zyrtare-lexohet në një komunikatë të ECA.

Vazhdoni leximin →

Basketboll, klubet e Euroleague shtyjnë pagat e lojtarëve

Pagesa e lojtarëve të Euroleague do të shtyhet për në 15 gusht dhe sportistët do të përfitojnë 85% të pagës së tyre nëse turneu do të rifillojë dhe 80% të saj nëse ai do të anulohet për shkak të coronavirusuit. Kjo është marrëveshja e nënshkruar mes klubeve të EuroLeagues në basketboll për meshkuj  dhe ELPA,

Vazhdoni leximin →