Mourinho konfirmon: Gareth Bale nuk ka coronavirus

Gareth Bale nuk ishte në ndeshjen mes Tottenhamit dhe Crystal Palace dhe sipas zërave që filluan të qarkullonin, mungesa e tij u justifikua me pozitivitetin e uellsianit me Covid-19. Ai që vendosi të përgënjeshtrojë zërat ishte Jose Mourinho që në një intervisë për Sky Sports shpjegoi se Bale nuk luajti për arsye shëndetësore, se nuk

Vazhdoni leximin →

Gareth Bale te Tottenham, mungon vetëm firma

Gareth Bale është pranë kthimit në shtëpi; në momentin që do të kalojë vizitat mjekësore sulmuesi uellsian do të zyrtarizohet si futbollisti i ri i Tottenhamit. Bale 31 vjecar mbërriti paraditen e kësaj të premteje në Londër ku menjëherë shkoi në qendrën stërvitore të Hotspurs për të kryer edhe formalitetet e fundit të transferimit të

Vazhdoni leximin →

Bale drejt Newcastle, Real Madrid mendon për Coman

Gareth Bale duket se është pranë kthimit në Angli. Neëcastle, falë pronarëve të rinj arabë, po mendojnë të nisin një ofensivë për sulmueson e Realit të Madridit, ndërkohë që në ditët e kaluara u fol edhe për një interesim të Inter Miamit të David Beckham për uellsianin. Por ësntë e vështirë të mendohet që një

Vazhdoni leximin →