Elis Bakaj “kap” Championsin në moshën 32-vjeçare, shqiptari kalon tek Dinamo e Brestit!

Futbollin europian e provoi, por këtë herë është në maksimum. Elis Bakaj do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm, pasi gjeti skuadrën e tij të re në Bjellorusi. Sulmuesi shqiptar firmosi kontratë 2-vjeçare me Dinamon e Brestit, kampione e Bjellorusisë, ndërsa u largua nga Shahtjori i Soligorskut. Një hap më lart në karrierën e

Vazhdoni leximin →

Kumbulla shkëlqen në Serinë A, Cikalleshi e Selmani, darkë pas duelit në Turqi!

Përballje shumë e vështirë ndaj një skuadre me emër të madh. E tillë detyra për Marash Kumbullën, mbrojtësin 19-vjeçar të kombëtares shqiptare, që luajti sërish titullar për Veronën, këtë herë ndaj Milanit. Në stadiumin “Bentegodi”, ai do të duhej të mbulonte lojtarin më të rrezikshëm kundërshtar, sulmuesin polak, Kristof Piontek, gjë që ai e bëri

Vazhdoni leximin →

Golat e arbitrave që dolën nga lista e zezë e Dukës

Të gjithë e mbajnë mend fundin e sezonit të vjetshëm, kur presidenti i FSHF-së hartoi një listë me emra arbitrash të padëshiruar dhe gjithçka u bë jo në bazë të aftësive profesionale, por sepse disa prej tyre po i dilnin jashtë kontrollit. Ndërsa në fund, pothuajse të gjithë u rehabilituan, përveç njërit, Lorenc Jeminit. Ky

Vazhdoni leximin →