PSG kampion, dedikim i Al-Khelaifit: Për personelin mjekësor dhe të gjithë heronjtë e cdo dite

Paris Saint Germain është zyrtarisht kampion i Francës për sezonin 2019/2020, një titull atipik për shkak të situatës së krijuar nga coronavirusi që detyroi autoriteter franceze të mbyllin përpara kohe kampionatin e futbollit të Ligue 1. Me kërë rast presidenti i klubit parizien, Nasser Al Khelaifi vendosi t’ia dedikojë këtë titull të gjithë personelit mjekësor

Vazhdoni leximin →

PSG, Al Khelaifi paralajmëron: Futbollistët të ndihmojnë klubet me pagat, rreziku është i lartë

Coronavirusi nuk ka bërë asnjë dallim dhe nga ndërprerja e evenimenteve futbollistike nuk rrezikojnë vetëm klubet e vogla por edhe ata të pasur e të pushtetshëm sic është Paris Saint Germaini. Ky është paralajmërimi i dhënë nga presidenti i klubit parizien, Nasser Al Khelaifi në një intervistë për RMC Sport ‘Nuk është sekret që pagat

Vazhdoni leximin →

Paris Saint German konfirmon: Emery do të qëndrojë tek ne

Unai Emery nuk largohet nga Paris Saint Germain. Janë vetë drejtuesit e klubit parizien që kanë konfirmuar qëndrimin e tij pavarësisht dështimit në objektivin për të fituar titullin kampion në Francë. Lajmi i konfirmimit të qëndrimit të Emery u dha nga Nasser Al-Khelaifi menjëherë pas përfundimit të finales së Kupës së Francës mes PSG dhe

Vazhdoni leximin →