Media gjermane e sigurt: Hamilton rinovoi me Mercedes

Ljuis Hamilton e ka gjetur akordin me Mercedes per rinovimin e kontrates edhe per 3 vjet te tjere deri ne 2021. Lajmi behet i ditur nga e perditshmja gjermane ‘Sport Bild’ sipas se ciles Hamilton do te perfitoje 45 milione Euro ne vit qe e ben ate pilotin me te paguar duke lene pas Sebastian Fetel e Alonson.

Gjithnje sipas ‘Sport Bild’ tashme bisedimet jane mbyllur dhe shume shpejt do te behet edhe lajmerimi zyrtar. Kjo do te thote se Hamilton me kete rinovim i shuan cdo shprese Alonsos per te kaluar te Mercedes pasi Hamilton preferon qe te kete shok skuadre Valteri Botas.

Sfidanti.al